top of page

Yaz Bitmeden İstanbul'da Yapılacaklar

Sergiler, açık hava sinemaları, konserler derken etkinliklerin takibini yapmak bir hayli zorlaşabiliyor. Tabii ki her konuda kolaylık sağlamaya çalışan bir platform olarak, tatilsiz geçirdiğimiz günlerde evde sıkılmamak veya sürekli aynı kafelerde takılmamak adına, yazın güneşli havaları sona ermeden İstanbul'da yapılabilecek etkinlikleri ve keyifle vakit geçirilebilecek mekanları sıraladık.


Açık Hava Sinemaları & Etkinlikler

Yaz akşamlarının nostaljik açık hava sinemaları, her yaz farklı mekanlarda çeşitli konseptlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor; açık hava etkinlikleri ise İstanbul'da güzel havaları yaşamanın en keyifli fırsatı.


Vitriol Çiftlik Sineması

Sinemanın yanı sıra, doğanın da tadını çıkarmak için Vitriol, çiflik atmosferinde film gecesi ile farklı bir deneyim sunuyor.Swissotel The Bosphorus

Sultanpark’ın yemyeşil atmosferinde, gökyüzünün altında beyaz perdenin en iyileriyle bir akşam yaşamak için Swissotel'in “Açık Havada Popcorn Kokusu Var!” etkinliğine katılım sağlayabilirsiniz.Fişekhane

Fişekhane Su Kulesi’nin tarihi atmosferinde, her çarşamba, cuma ve cumartesi günü kült filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor.


https://www.fisekhane.com/tr/etkinlikler.html


Kemerburgaz 3. Mekan

İstanbul’un en büyük ormanlarından biri Kemerburgaz Kent Ormanı içinde yer alan 3. Mekan, etkinlik ve sosyalleşme alanı yaratıyor.Dekk İstanbul

İstanbul manzarası eşliğinde sanattan müziğe, lokal üretici pazarlarından atölyeler ve söyleşilere kadar açık havada birbirinden farklı etkinliklerden, leziz sokak lezzetleri standlarına kadar farklı seçenekler sunuyor.Gün Batımında Boğaz'da Kano


Boğaz'da iki kişilik kanolarla tura çıkmak, deniz ve boğaz manzarasının tadını çıkartmak için müthiş ve aynı zamanda oldukça farklı bir deneyim.


http://www.bosphoruskanokurek.com


Konserler

maNga

4 Eylül, Harbiye Açıkhava.


Mabel Matiz

5 Eylül, Harbiye Açıkhava


Kenan Doğulu

10 Eylül, Turkcell Vadi


Sertab Erener

20 Eylül, Maximum Uniq Açıkhava


Can Bonomo

23 Eylül, Kemerburgaz Kent Orman


Pinhani

29 Eylül, KüçükÇiftlik Park

https://www.biletix.com/etkinlik/27S13/TURKIYE/trSergiler

Sakıp Sabancı Müzesi

Zengin bir hat ve resim koleksiyonunu bünyesinde barındıran ve birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi'ni, güzel bir havada tercih ederek bahçe kısmından daha fazla keyif alabilir, ardından MSA Restoran'ın terasında bir brunch ile günün tadını çıkarabillirsiniz.
Arter, "SONSUZ"

Mekânsal referanslar çağrışımlar üstlenmek ve yeni bir mekân kurgulamak üzere tasarlanan yapıtları her sergilenişte değişime ve yorumlamaya açık tutan Sarkis, Arter’deki SONSUZ adlı sergisinde neon ışıkları ve aynaları işliyor.


4 Mayıs 2023 – 4 Şubat 2024İstanbul Modern

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak bu yıl binasını yeniledi. Müze içerisindeki sergileri gezip ardından Restoran Modern'de manzara eşliğinde bir yemek yiyebilirsiniz.DasDas Ataşehir, "MASTERPIECE"

Yapay zekâ ve sanatın bir araya geldiği X Media Art Museum’un sergiler serisinin devamı niteliğindeki sergi, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh ve Osman Hamdi’nin başyapıtları yapay zekânın algoritmalarıyla birleştirilerek çok boyutlu bir platformda sergiliyor. Aynı zamanda En İyi Film Oscar’ı alan "Nomadland" bestecisi Ludovico Einaudi’nin müziklerini deneyimleme fırsatı sunuyor.


17 Haziran – 15 Eylül 2023


https://xmediaartmuseum.com/masterpiece-an-immersive-ai-experience-by-ouchhh/


İstanbul Arkeoloji Müzesi

Türkiye'nin müze olarak inşa edilen en eski binası İstanbul Arkeoloji Müzesi, çeşitli kültürlere ait bir milyonu aşkın eserle, dünyanın en büyük müzeleri arasında. Geniş bahçe kısmı, güneşli günlerde daha güzel şekilde gezilebilir.Bahçe & Teraslı Mekanlar

Gün batımı manzaralı veya ağaçlarla çevrelenmiş farklı ambiyanslı mekanlar, şehir içerisinde yaz mevsimini doyasıya yaşatıyor.


Emily's Garden, Cihangir


Red Balloon, Yeniköy


Ahali 279, Zekeriyaköy


Hide, Arnavutköy


Pizza Pieza By Divan, Kalamış

Chalet Garden, Swissotel The Bosphorus


Arafta, Moda


Primitif Birahane, Caferağa


Sail Loft Vakkorama Roof Top, Galataport


The 47 Music & Drinks, Çırağan Sarayı


Alaf, Kuruçeşme


Smelt&Co., Balat


Lokanta 1741, Cağaloğlu


Banyan, Ortaköyİstanbul'da yapılacaklar ile ilgili her türlü sorunuzu yorum olarak bırakabilir veya bize Instagram hesabımızdan (@katosocial) ulaşabilirsiniz!
Comments


bottom of page